Pasif Jimnastik Uygulaması

NİRVANA FARKIYLA PASİF JİMNASTİK UYGULAMASI

Nirvana Estetik ve Güzellik Merkezi popüler işlemleri arasında istenmeyen kilolardan kurtulmak, vücut sıkılaştırmak için yapılan sporlar arasında son yıllarda pasif jimnastik dikkat çekmektedir. Vücuttaki fazla yağların sıkılaştırılmasını temel alan pasif jimnastik, kişilerin ciddi efor sarf etmeden hayallerindeki vücuda kavuşmalarını sağlar. Pasif jimnastik ile kilo vermek, daha sıkı bir vücuda sahip olmak isteyen kişilerin bu egzersizi doğru bir şekilde uygulaması gerekir. Doğru şekilde uygulanmadığı takdirde istenilen sonuca ulaşılması mümkün olmaz.

Pasif jimnastik yaparken kişinin kas yapısı ve beden anatomisi çok önemlidir. Temel olarak belirli hareketlerden oluşmasına rağmen pasif jimnastik yaparken kişiye özel egzersiz programı, etkili sonuç alınmasına yardımcı olmaktadır.

 

PASİF JİMNASTİK NASIL UYGULANIR?

-Nirvana Estetik ve Güzellik Merkezi pasif jimnastik işlemi, kas hareketi ile gerçekleştirilmektedir. Kasların çalıştırılması ile vücudun sıkılaşmasını sağlayan pasif jimnastik, tek başına kilo vermeye fayda etmez.

-Problemli bölgeye pedler yardımıyla bağlanarak düşük voltajlı elektrik verilir ve kasların çalışması sağlanır.

-Birden fazla ped bulunması sayesinde aynı anda vücudun birden fazla bölgesine uygulama yaparak farklı bölgelerdeki kasları eş zamanlı çalıştırabilmektedir.

-Farklı seviye seçenekleri ile kişiye göre en uygun ayarda uygulama yapılmaktadır.

-Bu nedenle kilo vermek için değil, vücudun sıkılaşması ve yağ hücrelerinin parçalanması için tercih edilmelidir.

-Bölgesel incelme konusunda pasif jimnastik çok sık tercih edilmektedir.

-Kasılma ve gevşeme hareketi ile gerçekleştirilen pasif jimnastikte amaç, kasın çalıştırılarak sıkılaştırılmasını sağlamaktır.

-Kişinin efor sarf etmeden rahatlıkla gerçekleştireceği pasif jimnastikte makinelerin hareketi ile vücudun çalışmasına yardımcı olunmaktadır.

-Pasif jimnastik, vücudun sıkılaşmasına yardımcı olduğu gibi aynı zamanda kan dolaşımının da hızlanmasına yardımcı olur.

-Böylece selülit tedavisi ve kireçlenmelere karşı etkili bir yöntemdir. Eklem ve bağ dokusunu destekleyen pasif jimnastik yapılması vücutta kas kütlesini artırırken kilo artışına neden olmaz.

 

PASİF JİMNASTİK FAYDALARI NELERDİR?

-Nirvana Estetik ve Güzellik Merkezi pasif jimnastik işlemi uygulamasını yapmaya yeni başlayan kişiler etkilerin ne zaman görülmeye başlayacağını merak eder.

-İlk seansta vücutta gözle görülür bir etki yaratmaz.

-Ancak pasif jimnastik düzenli olarak devam edildiği takdirde kalıcı sonuçlar doğuran bir egzersiz programıdır.

-Vücutta gözle görülür sıkılaşma etkileri genellikle 4 veya 5 seans sonrasında görülmeye başlanmaktadır.

-Pasif jimnastik bölgesel zayıflama, selülit, kan dolaşımının düzenlenmesi, lenf drenaj, doğum sonrası göbek toparlaması, göğüs ve kolların toparlanması, bel ve sırt ağrılarının giderilmesi için pasif jimnastik etki etmektedir.

 

PASİF JİMNASTİK İŞLEMİ KİMLERE UYGULANIR?

Nirvana Estetik ve Güzellik Merkezi pasif jimnastik işlemi kalp pili olanlara, hamile olanlara, regl döneminde olan bayanlar dışında herkese bu uygulama yapılabilir. Kalp pili olan kişiler doktorlarına danışmak koşulu ile onay alarak uygulatabilir.

 

PASİF JİMNASTİK HANGİ SIKLIKLA UYGULANIR?

Nirvana Estetik ve Güzellik Merkezi pasif jimnastik uygulaması 15 seans paket halinde uygulama yapılmaktadır. Seans sıklığı haftada 3-5 olabilir. Uygulamanın tek seansı ortalama 30-35 dakika sürmektedir. Uygulamanın etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikle 10 seanstan sonra etkisini göstermeye başlayacaktır. Bu etki süresi kişinin metabolik hastalık durumuna, fiziksel aktivite durumuna ve beslenme düzenine bağlı olarak değişim göstermektedir.