Lazer Epilasyon

NİRVANA FARKIYLA LAZER EPİLASYON

Nirvana Estetik ve Güzellik Merkezi epilasyon işlemini son teknoloji cihazlar ile profesyonel güzellik uzmanları tarafından uygulanmaktadır.

 

LAZER EPİLASYON

Nirvana Estetik ve Güzellik Merkezi tarafından uygulanan lazer epilasyon işlemi ışınların uyarılmasıyla elde edilen ışık demetidir.

Tıbbi ve estetik gibi pek çok alanda kullanılan lazer epilasyon işlemi merkezimizde alanında uzman güzellik uzmanları tarafından uygulanmaktadır.

Vücudun tüm bölgelerinde uygulanabilen lazer epilasyonda, ilk uygulamadan önce minimum 15 gün boyunca tüylere dokunulmamış olması gerekir. Böylece hem tüylerin miktarı ve sertliği rahatça gözlenebilir hem de lazerden alınacak verimliliğin artması hedeflenir.

 

LAZER EPİLASYON NASIL UYGULANIR?

-Nirvana Estetik ve Güzellik Merkezi’nde yaptırılan lazer epilasyon işlemi acı, ağrı ve sızı hissettirmediğinden son derece konforlu bir işlemdir.

-Nirvana Estetik ve Güzelik Merkezi lazer epilasyon işlemi sırasında planlama yapıldıktan sonra uygulama yapılacak bölge temizlenir.

-Kıl tipi ve yoğunluğu, cilt tipi ve rengi gibi parametreler uzmanlar tarafından incelendikten sonra uygun cihaz ile istenilen bölgeye seri atışlar yapılarak işlem başlar.

-İşlemin tamamlanması cilt ve tüy tipine, rengine, alanın genişliğine göre değişiklik gösterir.

-Belirli periyotlarla işlemin tekrarlanması gerekir.

 

LAZER EPİLASYON ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Nirvana Estetik ve Güzellik Merkezi'nde kullanılan 2 çeşit cihaz bulunmaktadır.

Alexandrite Lazer: Yakında bulunan dokulara zarar vermeden uygulanabilen 755 nm dalga boylu Alexandrite Lazer, büyük başlığa sahip olduğu için hızla geniş bölgelere etki ederek seans süresini kısaltır. Çok koyu olmayan ten ve koyu renk kıllarda etkilidir. Yüksek soğutucu sistemi ile acı hissedilmez.

Diode Lazer: 800 nm dalga boyuna sahip Diode Lazer ince tüylerin giderilmesinde etkilidir. Cilde çok yakın mesafeden atışlar yaptığından soğutucu jel ile birlikte kullanılır. Tüm cilt tiplerinde uygulanan lazer, batık kıl köklerine de etki gösterir. Manuel ayarlama imkanı olduğundan koyu renkli cilt tiplerine de zarar vermeden uygulanabilir.

 

LAZER EPİLASYON İŞLEMİNİN AVANTAJLARI NELERDİR ?

-Nirvana Estetik ve Güzellik Merkezi lazer epilasyon işlemi  hızlı, güvenli ve uzun süreli sonuç sağlayabilen bir uygulama olduğundan oldukça faydalı görülen bir işlemdir.

-Günlük yaşamda uygulanan tıraş, ağda ve tüy dökücü krem gibi uygulamalar yüzeysel anlamda fayda sağlasa da kıl kökü yerinde durduğundan 4 haftaya kadar tekrar çıkar.

-Lazer epilasyon işlemi sonrasında böyle bir durum söz konusu değildir.

-Lazer epilasyon işlemi ile kıl kökü tahrip edilerek ortadan kaldırılır ve tekrar çıkmasının önüne geçilir.

 

LAZER EPİLASYON KİMLERE UYGULANIR ?

Nirvana Estetik ve Güzellik Merkezi lazer epilasyon işlemi hamile ve küçük yaştaki çocuklar hariç herkese uygulanabilir.

 

LAZER EPİLASYON HANGİ SIKLIKLA UYGULANIR ?

Merkezimizde her 28 günde bir uygulanabilir. Seans süresi kıl köklerinin tahrip edilme durumuna göre değişiklik gösterebilir. Seans aralığı lazer epilasyon uygulanan bölgeye göre değişiklik göstermektedir.