İğneli Epilasyon

Nirvana Estetik ve Güzellik Merkezi iğneli epilasyon işlemi, tüy köklerini iğne yardımı ile birlikte elektrik akımı kullanılarak tahrip edilmesidir. Termoliz akım ile tüyler eski işlevini gösterememekle birlikte uzun vadede oldukça büyük avantajlara da sahiptir. Bu avantajlardan ilki doğru zamanlarda uygulanan bu işlemin uzun vadede sağlıklı sonuçları ortaya koyabilmesidir.

 

İĞNELİ EPİLASYON NASIL UYGULANIR?

-Nirvana Estetik ve Güzellik Merkezi iğneli epilasyon işlemi belirlenen bölgede kıl kökleri incelenmeli ve hangi metodun kullanılacağı belirlenmelidir.

-Bu metot seçimi kıl köklerinin daha sağlıklı bir şekilde yok edilmesi için oldukça önemlidir.

-Kıl kökü kalınlığından daha ince bir uca sahip olan medikal alet yardımı ile kıl köküne elektrik akımı verilir.

-Bu akım köklerin yanmasını sağlamaktadır.

-Yanan kıl kökleri cımbız yardımı ile çekilir.

-Kıl köklerinde bir yanma yoksa bu işlem tekrar ettirilir.

-Her bir kıl kökü tek tek yakıldığı için daha doğru bir sonuç elde edilmektedir.

 

İĞNELİ EPİLASYON HANGİ SIKLIKLA YAPILIR?

Süreç kişiden kişiye ve kılların yapısına göre değişiklik gösterir. Fakat diğer epilasyon türlerine göre daha kesin ve hızlı bir sonuç verir. İlk seanstan itibaren etkili sonuçlar gözle görülmeye başlanılacaktır. Başta seanslar çok sık olacakken sonradan bu sıklık azalacaktır.

 

İĞNELİ EPİLASYON KİMLERE UYGULANIR?

Nirvana Estetik ve Güzellik Merkezi'nde iğneli epilasyon işlemi şeker hastası olan kişilerin hekim onayı ile gerçekleştirilir. Egzama gibi hastalıklara sahip kişiler için de hekim onayı gerekmektedir. Kalp pili olanlar, hamileler, enfeksiyonu olanlar, bazı varisli hastalar, kanser hastaları, bulaşıcı hastalığı olanlar, bazı cilt hastaları bu işlem için uygun değillerdir.