Botox İşlemi

Nirvana Estetik ve Güzellik Merkezi botox işlemi güvenilir ve kaliteli ürünler ile uzman doktorlarımız tarafından yapılmaktadır. Botoks ile kırışıklık ve derideki çizgiler geçici süre yok edilir. Botoks tedavisinin etki süresi 4-6 ay civarındadır. Etki süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu süreyi yaş ve uygulanan bölgenin durumu etkilemektedir. Hamile veya emziren bayanlar dışında hemen hemen herkes botoks işlemi yaptırabilir.

 

GÜLÜŞ TASARIMI(GUMMY SLİME)

Nirvana Estetik ve Güzellik Merkezi gummy slime işlemi gülümseme esnasında diş etlerinin normalde estetik olarak kabul edilen miktardan daha fazla göründüğü durumdur. Böyle bir problem varsa diş etlerinin görünme miktarı ve dişlerin periodontal (diş eti sağlığı ve kemik desteği) durumu göz önünde bulundurularak müdahale şekli belirlenir. Tedavi seçenekleri diş eti konumunun dokuların izin verdiği ölçüde yukarı alınarak değiştirilmesi ve veya dudağın bir miktar aşağı alınmasıdır. Her iki işlem de lokal anestezi altında yaklaşık 30-40 dakika süren küçük cerrahi işlemlerdir. Cerrahi müdahale dışında Botoks uygulaması da son yıllarda gummy smile tedavi seçenekleri arasına girmiştir.

 

MASSETER BOTOX (ÇENE TASARIMI)

Nirvana Estetik ve Güzellik Merkezi masseter botoksu, masseter kasının yer aldığı yüzün alt kısmının inceltildiği estetik prosedürüdür. Yüzde erkeksi ve sert bir görünüme neden olan kare yüz şekli küçültülerek daha orantılı bir yüz şekli elde edilir.

 

KOLTUKALTI TERLEME KARŞITI BOTOX

Nirvana Estetik ve Güzellik Merkezi massester botox ile botox enjeksiyonu ile botulinum toksini enjekte edilerek ter bezlerini çalışmasını sağlayan ter sinirlerin hareketi kısıtlanır. Özellikle koltuk altı terlemelerinde botoks enjeksiyonu ile ter bezlerinin faaliyetleri geçici olarak durması sağlanır.

 

AVUÇ İÇİ TERLEME KARŞITI BOTOX

Nirvana Estetik ve Güzellik Merkezi avuç içi terleme karşıtı botox işlemi  ile aşırı terleme sorunundan kurtulmak çok kolay. En sık avuç içi, ayak tabanı ve koltuk altlarında görülür. Aşırı terleme tedavisi ise botoks enjeksiyonları uygulanarak bu durumun ortadan kaldırılmasına denir.