Epilasyon

EPİLASYON

Epilasyon; kiş­iye, uygulanan bölgeye ve kıl tipine uygun ı­şık enerjisi vererek kılların yok edilmesini saglayan hızlı, etkili, güvenli ve geleneksel yöntemlere göre daha az acı veren bir yöntemdir. Bu ı­şık cilde zarar vermeden kıl kökündeki melalin hücresini ısıya dönüşerek kılların zayıflamasına ve yok olmasına neden olur. 755 nm dalga boyunda ışık üreten lazer epilasyon cihazı, düzenli seans aralıklarında yapılarak kıl köklerinin kalıcı olarak ciltten uzaklaşmasını sağlar.

DİODE BUZ LAZER EPİLASYON

Ütüleme-buz lazer epilasyon sistemi 810 nm dalga boyundaki ışın görevi ile daha ince ve koyu olmayan kıl köklerine de etki ederek konforlu ve masaj etkili epilasyon tedavisi ile kıl köklerinde kalıcı bir bitiş sağlar. Dört mevsim lazer epilasyon konforu ile tüm cilt tiplerine rahatlıkla uygulanabillir.

İĞNELİ EPİLASYON

İğneli Epilasyon 100 yıldan uzun süredir bilinen ve kullanılan en eski epilasyon yöntemidir. Deriden sokulan bir iğne aracılığıyla kıl köküne elektrik akımı verilir. Bu akım kıl kökünü yakarak tahrip eder. Yanmış kıl bir cımbız yardımıyla alınır. Her bir kıl kökü için işlem tekrarlanır. Galvanik Elektrolisis ve Termolizis yöntemi ile kişiye özel çalışma yapılarak kıl köklerinde başarılı bir sonuç alınır.